Markamızın Hikayesi

Markamız: Nine&Mine

Bir marka yaratmaya karar verdiğinizde bu markanın isminin hem kulağa hoş gelmesi hem de anlamının ürünlerle bütünleşmesi gerekiyor doğal olarak. Bizim markamızın hikayesi de şöyle gelişti: Ürünlerimizi doğadan ve bereketli topraklardan elde ettiğimiz doğal içeriklerle üretiyoruz. Markamızın doğa ile, yaratıcılık ile ve toprak ana ile ilgili olmasını istedik. Toprak ana deyince bir anda, annelerimizin isimleri bize esin kaynağı oldu. Nihal ve Neriman ‘ın ilk hecelerini aldık. “NINE” ortaya çıktı. Ninelerimiz ve atalarımızın da bilge kişiliklerine de vurgu yapmış olduk aynı zamanda. Kişiye özel kullanım öncelikli ürünlerimiz var dediğimizde de MINE eklendi yanına ve “NINE&MINE” ismi doğdu. “MINE” İngilizce kelime anlamı olarak “kazmak, kazıp çıkarmak” anlamına da gelmektedir.

Diğer yandan, NINE, yani İngilizce’de dokuz anlamına gelen 9 rakamının numerolojideki karşılığının da yürümekte olduğumuz yaşam yolumuzla çok uyumlu olduğunu düşündük.

Numerolojide 9 sayısının; ruhsal uyanış, sevgi ve karmayı temsil ettiğine inanılır ve aynı zamanda iç güç, bilgelik, hoşgörü, yaratıcı enerji, sorumluluk, sadakat ve özgürlük ile ilgilidir. Gene aynı inanışla, bu sayıyı gördüğünüzde insanlığa hizmet etmeniz ve çevrenizdeki insanlar için olumlu örnek olmanız gerekmektedir denir.

Aslında öyle inanıyoruz ki; kendi iç gücünüzü ve iç ışığınızı keşfettiğinizde kendinize ve diğerlerine karşı sorumluluklarınızı ve yaşam amacınızı da keşfedersiniz.

Kendi doğamıza uyanışla birlikte, doğayla uyumlu, doğal, yalın ve saf yaşam biçimimizin, yaşam enerjimizi güçlendireceğine, güzelliğin ve saflığın kalbimizden, bedenimizden ve ruhumuzdan yükseleceğine, yani ; içeriden dışarıya doğru tüm canlıları şifalandıracağına inanıyoruz.

Dileriz ki, tüm insanlar ve varlıklar, kendi özünde var olan o güçlü ve şifalandırıcı, canlandırıcı ışığı, içlerindeki yaşam enerjisini keşfederek, yaşam amacına uygun olanı sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaşarlar.

ÖzDENİZ